AŞI-NET AHBS PROGRAMLARINA ENTEGRE EDİLDİ

Bir süredir gündemi meşgul eden konulardan biri olan aşıların AŞI-NET e girilip girilmeyecepi konusuna Türkiye Halk Sağlığı Kurumu son noktayı koymuştur.

Aile Hekimlerinden aşıları, AŞI-NET'e girmesi istenmekte, bununla birlikte AHBS dışında başka bir sisteme veri girilemeyeceği konusu da bu konuda çelişkilere yol açmakta idi. Bu süreçte Denizli Aile Hekimleri Derneğimiz olarak ta Sağlık Bakanlığına görüş sorulmak üzere yazılı başvuru yaparak uygulamanın sakıncaları dile getirilmişti.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, AŞI-NET'in AHBS programlarına entegrasyonu üzerinde çalıştıklarını duyurdukları halde zaman zaman sisteme aşı girilmesi yönünde talepler gelmekteydi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, AŞI-NET ile AHBS entegrasyonunu tamamladığını ve ve 15 Haziran 2012 tarihinden itibaren AHBS üzerinden karekod girileceğini, başka bir sisteme veri girilmesinin söz konusu olmayacağını resmen bildirerek tartışmalara son noktayı koymuştur.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   8248 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret273848
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 27° 18°
Saat